Haber Detayı
23 Mart 2018 - Cuma 13:13 Bu haber 3690 kez okundu
 
Canikli'den FETÖ itirafçılarına çağrı
Savunma Bakanı Nurettin Canikli, itirafçılık sisteminden faydalanmak isteyen FETÖ itirafçılarının, örgütün ve kripto unsurlarının deşifre edilmesi için bildiklerini anlatmaları gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Canikli'den FETÖ itirafçılarına çağrı

Kara Harp Okulu'nda Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi (SUTASAK) mezuniyet töreninde konuşan Canikli, "FETÖ, özellikle askeri eğitim kurumlarımız başta olmak üzere onların etkisiz hale getirilmesi, oraların kontrol altına alınarak FETÖ'ye mensup teröristler yetiştirilmesi için ciddi çalışmalar içerisinde olmuştur. Hamdolsun, şu an itibarıyla bu tehlike tamamen ortadan kaldırılmıştır" dedi.

TSK'da 'itirafçı' adı altında savcılığa beyanda bulunan 1800 civarında kişinin geçici görevle uzaklaştırıldığını ifade eden Canikli, şunları söyledi:

"Gerçekten itirafçılık sisteminden faydalanmak istiyorlarsa onun gereğini yapmaları gerekiyor. Yani örgütün deşifre edilmesi, kripto unsurlarının deşifre edilmesi için bildiklerini gerçek anlamda anlatmaları gerekiyor. Mevzuatımıza göre ancak bu şekilde etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanılabilir. Artık terör örgütünün size verebileceği bir şey yok. Gelin Türk adaletine, Türk milletine teslim olun, örgütün tamamen gizli kalmış unsurlarının da açığa çıkartılması için bildiklerinizi anlatın ve bu milletin bu belasını tepeden tırnağa ortadan kaldıralım, temizleyelim."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Canikli'den, FETÖ, itirafçılarına, çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı