Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 15:23 Bu haber 2756 kez okundu
 
Giresun'da Kamu Personelleri İşaret Dili Öğreniyor
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatıyla, kamu, kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlarda işitme engelli bireylere yönelik iş ve işlemlerin daha hızlı ve etkin bir şekilde ilerlemesi amacıyla kurum personelleri için İşaret Dili Eğitimi düzenleniyor.
GİRESUN Haberi
Giresun'da Kamu Personelleri İşaret Dili Öğreniyor

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün 2019 yılı proje teklif çağrısı kapsamında Giresun Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan ve Giresun Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunun koordinasyonunda yürütülen “Engelli Dostu İşletmeler” isimli projenin faaliyeti kapsamında verilen eğitime ilimiz merkez ve ilçelerinden yaklaşık 250 personel gönüllü olarak başvurdu.

Giresun Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Arzu Eren tarafından Perşembe ve Cuma günleri sabah 09.00-11.00 saatleri arasında Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda verilmeye başlanan ve 2 ay sürecek. 2 ayın sonunda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler İşaret Dili sertifikası alarak işitme engelli bireylere daha kalifiye ve etkin bir hizmet vermeye başlayacaklar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Giresun'da, Kamu, Personelleri, İşaret, Dili, Öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı