Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 13:58 Bu haber 6682 kez okundu
 
GÖRGÜLÜOĞLU'NA DESTEK !
Piraziz İçin Elele Platformu , Belediye başkanı Hüseyin Görgülüoğlu'na destek çıktı. Platform kendi sayfasından yazılı bir açıklama yayınladı.
PİRAZİZ Haberi
GÖRGÜLÜOĞLU'NA DESTEK !

'' T.C.siyaset tarihinde yasalara uygun olarak kurulan ve yıllarca faliyette bulunan bir partinin(MHP) il başkanının (Giresun)bir ilçe belediyesinin (Piraziz )binasına girerek (başkanın bulunmadığı bir zamanda)başkanlık makamının bulunduğu katta belediye başkanına yönelik tehditkar fotoğraflar çektirip sosyal medyada paylaşması ile ilgili eylemini “Piraziz İçin Elele Platformu”olarak siyaset ahlakına yakışmayan seviyesiz bir davranış biçimi kabul ederek kesinlikle onaylamıyoruz ve bu tür eylemler kimler tarafından yapılırsa yapılsın şiddetle kınıyoruz..
Piraziz Belediyesi herşeyden önce Piraziz halkının belediyesidir..Belediye başkanı hangi siyasi partiden seçilirse seçilsin Piraziz halkının başkanıdır..Belediye başkanını görevinden dolayı elbette eleştirebilirsiniz..Ama bu eleştiriler hakaret ve tehdit içermemeli..Başkanın düşüncesine katılsak da katılmasak da,kendisini sevsek de sevmesek de saygı duymak zorundayız..
Belediye binası içerisinde başkanlığa yönelik yapılan bir tehdit ya da saldırı o yörenin halkına yapılmış bir saldırıdır..
Ülkemiz siyaset arenasında yakışık olmayan bu tür seviyesiz eylemlerin,çirkin üslupların özellikle siyasi partilerin yöneticileri tarafından sürekli yapılmış olması hem partiler arasında hem de toplum içinde kavgayı,nefreti düşmanlığı körüklediğine,vatandaşlar arasında giderek ayrımcılığı derinleştirdiğine ne yazık ki üzülerek tanık olmaktayız..
2013 yılından bu yana 5 yıldır Piraziz’de faaliyet sürdüren bugün 800’ü aşkın üyesi ile “Piraziz İçin Elele Platformu”kimden ve nereden gelirse gelsin yasal sınırları aşan her türlü seviyesiz,çirkin davranış,söylem ve eylemlerin karşısındadır..Vatandaşlarımız tarafından tepki çeken bu tür olumsuz söylem ve eylemlerin bir an önce özellikle siyasi yetkililer tarafından sonlandırılmasını, şık olmayan bu türlü davranışta bulunanların uyarılmasını talep ediyoruz…
Piraziz için elele platformu;düşüncesi,kimliği,siyasi tercihi ne olursa olsun,Pirazizli olan herkesi kucaklar ve Pirazizin geleceği için ayırım yapmadan herkese elini uzatır..Piraziz’e hizmet için herkesle elele tutuşur.Kuruluş amacının ana ilkesi budur.
Platformumuzun ilkeleri doğrultusunda oluşturduğu bu birlikteliğimizi tüm parti ve sivil toplum örgütlerinin, kamu kuruluşlarının yöneticileriyle birlikte desteklemelerini, paylaşımda bulunmalarını tüm il ve ilçelerimizde yaygınlaştırmalarını arzuluyoruz…Saygı ve sevgilerimizle...

Piraziz İçin Elele Platformu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖRGÜLÜOĞLU'NA, DESTEK, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı