Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 15:03 Bu haber 18136 kez okundu
 
HEMŞEHRİMİZ HASAN TURAN'A ÖNEMLİ GÖREV !
Piraziz'li hemşehrimiz AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan TURAN'a TBMM'de önemli görev.
SİYASET Haberi
HEMŞEHRİMİZ HASAN TURAN'A ÖNEMLİ GÖREV !

26. Dönemde yaptığı çalışmalar nedeniyle Filistin Dostluk Grubu Başkanlığına seçilen Hasan Turan bu dönem bir başka önemli göreve Ak Parti kontenjanından TBMM İdare Amirliğine seçildi. 

Piraziz Ses Gazetesi olarak hemşehrimiz, abimiz, vekilimiz Sayın Hasan Turan'ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Siyaset Terimi Olarak İdare Amiri: 
TBMM Kampusu içerisinde düzeni ve güvenliği sağlamak, Meclis'e girişte kolaylık sağlayan özel giriş kartlarını vermek, Meclis içersinde dağıtılacak kitap, broşür, davetiye gibi basılı evrakların dağıtımına izin vermekle görevli Başkanlık Divanı üyesidir.

Parlamento (TBMM) Terimi Olarak İdare Amiri: 
TBMM’nin idari ve malî işleri ile kolluk işlerini yürütmekte Başkan’a yardımcı olmak, TBMM’deki özel törenleri idare etmek, TBMM araç giriş kartlarını dağıtmak, TBMM’de sükûnet ve düzeni korumak, görüşmelerin açıklık ve serbestliğini sağlamak, gereken hâllerde TBMM’deki emniyet kuvvetinin kullanılmasını temin etmekle görevli Başkanlık Divanı üyesidir. Sayıları üçtür; ancak, Danışma Kurulunun önerisi üzerine Genel Kurul bu sayıyı artırabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEMŞEHRİMİZ, HASAN, TURAN'A, ÖNEMLİ, GÖREV, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı