Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 09:47 Bu haber 4692 kez okundu
 
HER ŞEY PİRAZİZ'İN GELECEĞİ İÇİN !
Piraziz Belediyesi'nin Mart ayı Belediye Meclis toplantısında CHP ve AKP Belediye Meclis üyeleri Piraziz'in geleceği için önemli bir karara imza attılar!
PİRAZİZ Haberi
HER ŞEY PİRAZİZ'İN GELECEĞİ İÇİN !

Piraziz'in geleceği için büyük önem taşıyan Piraziz Eren Mahallesindeki 5 dönümlük araziye Camii yapmak için girişimlerde bulunan ve arsayı tahsis eden Diyanete ,Piraziz Belediye Meclisinden olumsuz rapor geldi.  

750 Nüfusluk Mahallede 3. Camii yapılmasının gerek olmadığını, Eren Mahallesinde bulunan iki Caminin vatandaşların  ibadetlerini yerine getirmesi açısından yeterli olduğunu kamuoyunda her fırsatta dile getiren Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu'na, Belediye Meclisinden destek geldi.  CHP ve AKP Belediye  Meclis Üyeleri Eren Mahallesinde Diyanete tahsis edilen 5 dönümlük araziye camii yapılmasının uygun olmadığını  ve bu konuda olumsuz görüş bildirdiklerine Mart Ayı Belediye Meclis toplantısında  oy birliği ile karar verdiler. 

Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Eren Mahallesinde diyanete tahsis edilen 5 dönümlük arsaya Otogar ve otopark düşündüklerini Eren Mahallesinde bulunan iki Camininde vatandaşlar için yeterli olduğunu savundu. 

MHP'DEN DE DESTEK GELDİ !

MHP Piraziz İlçe Başkanı Hasan Öztürk , Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu  CHP ve AKP Belediye Meclis Üyelerinin  Eren Mahallesinde bulunan 5 dönümlük araziye  camii yapılmasına oy birliği ile olumsuz karar vermesine destek çıktı.  Öztürk yaptığı açıklamada , ''  Piraziz Belediyesinin Mart aylı meclis toplantısında Eren Mahallesinde kasaplar sitesi yanında bulunan boş arazinin diyanete tahsisi ile ilgili konu görüşülmüş ve bu arazinin Piraziz'in öncelikli olarak ilçenin öncelikli ihtiyacı olarak otobüs terminali olması gerektiği kararı alınmış olmasından dolayı meclis üyelerini kutlarım. İlçemiz de bir fakültemiz var buraya gelen öğrenciler terminalimizin olmamasından dolayı otoyolda indiriliyor ve öğrencilerimiz güvensiz bir şekilde ilçemize geliyor, Allah göstermesin bir kaza veya münferit bir olay olursa bu Piraziz'in bir ayıbı olur bizler bu vebalin altına giremeyiz bu nedenlerle Piraziz Belediyesinin encümenlerinin aldıkları kararı canı gönülden kutluyorum özellikle bu kararı AKP Meclis üyelerinin de destek vermesi, öncü olması Piraziz için birlik ve beraberlik açısından önemlidir. Her şey Piraziz içindir.

PİRAZİZSES : BU YANLIŞA BİR AN ÖNCE SON VERİN !

Piraziz'in geleceği açısından büyük önem taşıyan Piraziz Eren Mahallesindeki 5 dönümlük araziyi vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda değil , bazı kişilerin istekleri ve hırsı uğruna Diyanete tahsis edilmesinin büyük bir yanlış olduğunu buradan belirtiyoruz.

 PirazizSes olarak buradan bir kez daha tekrarlıyoruz. Bu yanlışa biran önce son verin. Piraziz Eren Mahallesinde bulunan 2 Camimizde vatandaşlarımızın ibadetlerini yerine getirmeleri için yeterlidir. Kısa süre önce Piraziz Eren Merkez Camisinin restorasyonu için Binlerce TL para harcandı.  Eren Mahallesinde 3. camii yapmak israftan başka bir şey değildir. Söz konusu arsayı İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda projelendirip hayata geçirmeniz en hayırlı hizmet olacaktır. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HER, ŞEY, PİRAZİZ'İN, GELECEĞİ, İÇİN, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı