Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 16:15 Bu haber 2949 kez okundu
 
Kaymakam Genç'den 15 Temmuz mesajı !
Piraziz Kaymakamı Hamit GENÇ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle bir yazılı açıklama yayımladı.
PİRAZİZ Haberi
Kaymakam Genç'den 15 Temmuz mesajı !

Kaymakam GENÇ yaptığı yazılı açıkalamada ; Ecdadımızın Şanlı tarihine bir zafer daha ekleyen 15 Temmuz Destanı; Halkımızın Ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını; aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini, vatanın bölünmez bütünlüğünü daima muhafaza edeceğini ziyadesiyle göstermiştir. Üzerine âdete yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaret örneğiyle sahip çıkan aziz milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
            Aziz Milletimiz; varlığına, birliğine ve kardeşliğine kast etmek isteyen hain FETÖ yapılanmasına karşı, 7’ den 70 ‘ e meydanlara dökülerek, Çanakkale ve İstiklal mücadelesi ruhuyla gösterdiği direniş hainleri bozguna uğratmıştır. Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin her daim aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır. Günlerce tutulan Demokrasi nöbetleri bu şuuru Milletçe taşıdığımızın sahnesidir.
         Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün ilk yıl dönümünde vatanı, milleti, devleti ve tüm mukaddesatı uğruna canlarını feda eden başta 15 Temmuz Şehitlerimiz başta olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ve bu mücadeleye destek veren sivil, asker, polis tüm vatandaşlarımızı şükranla ve minnetle anıyorum

Kaynak: Editör: Ogün YILMAZ
Etiketler: Kaymakam, Genç'den, 15, Temmuz, mesajı, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı