Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 14:45 Bu haber 2435 kez okundu
 
KAYMAKAM GENÇ’TEN PİRAZİZ’E DUYGUSAL VEDA
Erzurum’un Pazaryolu Kaymakamlığı’na atanan Piraziz Kaymakamı Hamit Genç, yayınladığı br veda mesajıyla ilçeye veda etti.
PİRAZİZ Haberi
KAYMAKAM GENÇ’TEN PİRAZİZ’E DUYGUSAL VEDA

Kaymakam Genç, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli mesai arkadaşlarım ve kıymetli Pirazizliler, 15 Haziran 2015 tarihinde göreve başladığım bu güzel ilçeden görev süremi tamamlayarak Erzurum ili Pazaryolu Kaymakamlığı’na atanmam dolasıyla ayrılıyorum. Karadeniz’in en şirin ilçelerinden biri olan Piraziz’e tercih hakkımı kullanarak istekli bir şekilde geldim ve burada olmaktan asla pişmanlık duymadım. Bu gözde ve aziz ilçede görev yaptığım süre içerisinde kamu kaynaklarını ilçemizin yararına maksimum düzeyde sunmak için gayret gösterdim. Bu gayretimize destek veren tüm daire amirlerimize ve kurum çalışanlarına, Muhtarlarımıza, değerli Piraziz halkına ve esnaflarına çok teşekkür ediyorum. Sizleri tanımaktan, birlikte çalışmaktan ve burada yaşamış olmaktan son derece mutluyum.

Göreve başladığımız ilk günden itibaren eğitim, sosyal yardımlaşma, şehircilik, din hizmetleri, tarım, köylere hizmet ve turizm alanındaki birçok projenin girişiminde ve gerçekleşmesinde ortak akıl ve birlikte hareket etme anlayışını benimsedik. Ulusal ve Uluslararası düzeyde girişimde bulunduğumuz birçok Eğitim Projesi, değerli öğretmen ve idarecilerimizin özverili çalışmaları doğrultusunda İlçemizdeki eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasında önemli bir rol oynamıştır.

Evliyalar beldesi olan yöremizin türbeleri ve tarihi camilerindeki restorasyon çalışmalarımız İlçemizin kültür mirasının korunmasına destek verecektir. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığımız tarafından hazırlanan projeler ile merkezi kaynaklardan aktarılan yardımlaşma fonunun yanında, muhtaçlarımıza daha fazla hizmet ve yardım etme imkânı sağlanmıştır. İlçemize birlikte kazandırdığımız bu hizmetler, ülkemizin hedefleri doğrultusunda ilerleme açısından oldukça önemlidir.

Elbette teşebbüs ettiğimiz ancak tamamlayamadığımız projelerimiz de var. 2017 yılı yatırım Programına alınan Piraziz Hükümet Konağımız için arsa temini işlemleri tamamlanarak, Mimari Avam Proje çalışmalarına başlanılmıştır.

Ayrıca Piraziz Anadolu Lisesi binasında hizmet veren İmam-Hatip Ortaokulumuz için arsa temini ve tahsis işlemleri bitmiş ve okul binasının yapımı için çalışmalar devam etmektedir. Eminim ki kıymetli mesai arkadaşlarımızla birlikte başladığımız bu projeler yeni Kaymakamımızın ve sizlerin gayretleriyle başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Onları sizlere emanet ediyorum.

Şimdi ayrılık zamanı… Bu Aziz İlçeyi her zaman güzel insanlarıyla ve eşsiz doğasıyla hatırlayacağız, “Âvâzeyi bu ‘âleme Dâvûd gibi sal, Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş.” Umarım bizler de hoş bir sada ile hatırlanırız. Sağlıcakla kalın, Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, GENÇ’TEN, PİRAZİZ’E, DUYGUSAL, VEDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı