Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 11:57 Bu haber 7613 kez okundu
 
Koray Aydın MHP’den istifa etti Akşener’in yanına katıldı
MHP'den istifa eden Koray Aydın, Meral Akşener hareketine katıldı.
SİYASET Haberi
 Koray Aydın MHP’den istifa etti Akşener’in yanına katıldı

MHP’li Koray Aydın bugün düzenliği basın toplantısıyla MHP’den istifa ederek, yeni parti çalışmaları yapan Meral Akşener’in yanına geçti.

Aydın, Ankara’da düzenliği basın toplantısında sözlerine MHP yönetimi eleştirerek başladı.
“MHP yöneticileri iktidar sahipleri ile bir olup ülkücü hareketi yok saydı” diyen Aydın şunları söyledi:  “Üç katı imzaya rağmen kurultayımız yapılmadı. Ucube bir mahkeme kararı ile yolumuz kesildi. MHP'de kıyım başladı.  OHAL rejiminin gölgesinde sürdürülen MHP olağan kurultay süreci de ne yazık ki demokrasinin hiç edildiği bir süreç olarak tarihe kara bir sayfa olarak geçti. AKP'den devşirme üyeler delege yapıldığı için şu an bir ilimizi kongresi iptal edildi. Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken MHP'de de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir. Uzun uzun düşündüm. Dava arkadaşlarım ve ailemle istişare ettim nihayet siyasi hayatımın en zor kararını verme noktasına geldim. Gerekirse demir dağı eritmek aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. 61 yaşındayım. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyorum. Tek muradım torunlarımıza daha müreffeh bir Türkiye cumhuriyeti bırakmak için son nefesime kadar mücadele etmektir. Bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyorum. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuş kendi yatağını mecburiyetten bulmuştur.”

 

“YENİ UFUKLAR AÇMAYA GELİYORUZ”

“Metal yorgunu olanlar, bilsin ki kurulmuş, çelik bir yay gibi geliyoruz. Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz.”  diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü “El mi yaman bey mi yaman diyoruz. Kararı Aziz Türk milletine bırakıyoruz. Kuracağımız yeni parti ile Türkiye’nin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ilkelerini kurmaya geliyoruz. Vatanın birliğine bütünlüğüne sahip çıkmaya geliyoruz. Her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Pişkin iktidardan sandık önünde hesap sormaya geliyoruz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Koray, Aydın, MHP’den, istifa, etti, Akşener’in, yanına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı