Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 13:09 Bu haber 32177 kez okundu
 
MERAL AKŞENER GİRESUN VE ORDU'YA SÖZ VERDİ !
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı iktidarın “Tren geliyor” diye Karadenizlileri kandırdığını belirterek “Çok değil 43 gün kaldı, biz hem Ordu’ya, hem Giresun’a tren sözü veriyoruz” dedi.
SİYASET Haberi
MERAL AKŞENER GİRESUN VE ORDU'YA SÖZ VERDİ !

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’nin her seçim döneminde yapmayı vaat ettiği ve geçtiğimiz günlerde rafa kalktığını ilan ettiği demiryolu projeleri hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin ulaşım alanında en yüksek teknolojiyi kullanabilecek gücü olduğunu ancak iktidarın özellikle Karadeniz’i ihmal ettiğini vurgulayan Akşener, “Samsun-Sarp ve Torul-Tirebolu demiryolu güzergahları senelerdir yılan hikayesine döndü. “Proje hazır, yaptık, yapacağız’ diyerek her seçim dönemi halkı kandırıyorlar.

Trabzon, Samsun, Giresun, Gümüşhane ve Ordulu hemşerilerimiz üzülmesin. Sadece 43 kaldı. Demiryolu hattını biz yapacağız” dedi.

GİRESUN VE ORDU’NUN GÜNAHI NE?

İktidarın son iki seçimdir Erzincan-Gümüşhane-Torul-Tirebolu-Görele-Eynesil-Beşikdüzü-Vakfıkebir-Akçaabat ve Çarşıbaşı’ndan Trabzon’a ulaşacak demiryolu hattı projesinin müjdesini verdiğini, ‘tren geliyor’ diye seçim kampanyası yaparak Karadenizlileri heyecanlandırdığını hatırlatan Akşener, “Vatandaşa oy verin tren gelsin diyen de bu güzergahtan vazgeçtik diyen de Başbakan Binali Yıldırımdır. Yeni vaatleri Erzincan’dan başlayıp Gümüşhane üzerinden Trabzon’a gidecek tren hattı. Bu sözlerini yapmaları zaten muallak bir de senelerdir tren bekleyen Ordu ve Giresun’u hiçe saymışlar. Hatta projeyi yatırım programına bile almamışlar. Demiryolu yolu ulaşımı aynı zamanda yatırım ve ticaret de demektir. Karadeniz’de demir yoluyla ilgili platform kuran hemşerilerime selam gönderiyorum. Beklediğiniz yatırım İYİ Parti iktidarıyla gelecektir” şeklinde ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MERAL, AKŞENER, GİRESUN, VE, ORDU'YA, SÖZ, VERDİ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı