Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 21:40 Bu haber 6233 kez okundu
 
Ordu yerine Ankara-Trabzon ve Samsun'a indiler
Ordu Giresun Havalimanı’nda sis nedeniyle uçakların başka havalimanlarında yönlendirilmesi yolcuları çileden çıkarttı.
KARADENİZ Haberi
Ordu yerine Ankara-Trabzon ve Samsun'a indiler

THY ve Anadolu Jet tarafından dün gece yapılaması gereken üç sefer Ankara, Samsun ve Trabzon’a yönlendirildi. Ankara götürülen yolcular saatlerce havalimanında bekletildi.

Deniz üzerine dolgu projesiyle dünyaya örnek gösterilen Ordu Giresun Havalimanı’nda sefer iptalleri yolcuları perişan etmeye devam ediyor.

Türkiye’de en çok sefer iptali ve başka havalimanına yönlendirme vermesiyle ilk sırada yer alan Ordu Giresun Havalimanı’n sorunun nasıl çözümleneceği konusunda net açıklama yapılmıyor.

Anadolu Jet’in dün gece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gelen uçağı iniş gerçekleştiremeyince Ankara’ya yönlendirildi. Yolcular sabaha kadar Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bekletiliyor. Bekleyen yolcular için hava şartları müsait olması durumunda gün içerisinde yeni bir seferin düzenlenmesi planlanıyor.

Dün gece Ankara’dan gelen Anadolu Jet’e ait uçakta Ordu-Giresun Havalimanı yerine Samsun Çarşamba Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi. Yolcular karayoluyla taşındı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gece gelen THY uçağı da Ordu Giresun Havalimanı’nı pas geçerek Trabzon’a indi.Yolcular karayoluyla Ordu ve Giresun’a taşındı.

Ordu Giresun Havalimanı’ndan sabah yapılması gereken İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara seferleri iptal edildi.

Ankara ve İstanbul’dan sabah gerçekleşmesi gereken seferler de yapılamadı. Ordu Giresun Havalimanı’na inemeyen Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yollarına ait uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi.

THY’nın  bugünkü TK 2848 ve TK 2849 sefer sayılı uçuşları da iptal olduğu açıklandı.

 

Kaynak: Ordugazete.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ordu, yerine, Ankara-Trabzon, ve, Samsun'a, indiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı