Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 14:42 Bu haber 19253 kez okundu
 
PİRAZİZ ÇPL KAPANMASIN !
Piraziz’in en eski okullarından biri olan Piraziz Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin kapatılması gündemde.
PİRAZİZ Haberi
PİRAZİZ ÇPL KAPANMASIN !

Geçtiğimiz günlerde Piraziz Sağlık Meslek Lisesi binası depreme dayanıklılık raporu alamamasından dolayı Piraziz Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPL) binasına taşınmıştı. Piraziz ÇPL ve Sağlık Meslek Lisesi aynı binada eğitim-öğretime devam etmesi beklenirken,  Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün aldığı kararla ÇPL'nin bazı bölümlerinin kapatılıp bazı bölümlerinin ise başka okullara taşınacağı öğrenildi.

PİRAZİZ'DE MUHASEBE BÖLÜMÜ KAPATILIYOR MU ?

Piraziz'de bir çok öğrencinin tercih ettiği Muhasebe bölümü Piraziz ÇPL'den kaldırılıyor. Çocuk gelişimi bölümünün Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taşınacağı, Piraziz ÇPL Anadolu bölümünün ise Piraziz Anadolu Lisesine taşınacağını gündemde. Böylelikle Piraziz'in en eski okulu konumunda olan Piraziz ÇPL kapanacak.

PİRAZİZ SAĞLIK MESLEK LİSESİ VE PİRAZİZ ÇPL AYNI BİNADA EĞİTİME DEVAM ETMELİ !

Piraziz ÇPL öğrencileri ,veliler  ve öğretmenler okullarındaki bölümlerinin bir kısmının kapatılıp diğer kısmının ise başka okullara dağıtılmasından  duyduklarını rahatsızlığı Gazetemize açıkladılar.
 

PİRAZİZ ÇPL, İLÇEMİZİN GURURUDUR !

Piraziz ÇPL , İl genelinde her yıl Arge birimince düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nda, okulun bir ya da birkaç eseri sunum hakkı kazanmış ve okul, sergilenmeye layık bulunan projeleri ile adını duyurmaya devam etmiştir. Böylesine güçlü ve başarılı bir ekibin yer aldığı, ismini ilde ve Türkiye genelinde çeşitli platformlarda duyurmayı başarabilmiş, yürüttüğü projelerle adeta bir proje okulu kadar üretken durumda olan, atölyeleriyle göz doldurarak öğrencilerini farklı alanlarda da yetiştirebilmiş, birlik ve beraberlik duygusuyla, güçlü bir ekip ruhuna sahip oluşuyla parmakla gösterilmiş, birbirinden zengin ve farklı alanlarıyla il ve ilçe öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmiş bir okulun yaşatılması ilçemiz adına yapılan en hayırlı hizmetlerden biri olacaktır.

PİRAZİZSES : ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYİN !


Piraziz Sağlık Meslek Lisesi ve Piraziz ÇPL yani  İki okul Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olup tüm alanlar tek okul çatısı altında yaşayabilir. Böylece hiç bir alan kapanmaz ve hiç bir öğrenci ve öğretmen   mağdur olmaz. Kısa süre önce İlçemize Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Sn. Yunus Aydın'a çağrımızdır;  Piraziz'in en eski okullarından biri konumunda olan ve binlerce mezunu olan PİRAZİZ ÇPL'nin kapatılması Piraziz'de eğitime büyük bir darbe olacaktır.  Kendisinin bu yanlıştan dönmesini umuyoruz.Konunun takipçisiyiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PİRAZİZ, ÇPL, KAPANMASIN, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı