Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 22:30 Bu haber 2517 kez okundu
 
Piraziz'den 30 Ağustos Zafer bayramı mesajları !
Piraziz Kaymakamı Hamit Genç ve Piraziz Belediye başkanı Hüseyin Görgülüoğlu 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
PİRAZİZ Haberi
Piraziz'den 30 Ağustos Zafer bayramı mesajları !

 

Kaymakam GENÇ yayınladığı mesajında ; Şanlı Tarihi dillere destan yüce milletimizin, her daim olduğu gibi vatan şuuruyla tek yürek olduğu bir şahlanış olan, İstiklal Savaşını taçlandıran, milli ruhumuzu ve onurumuzu yücelten, Türkiye Cumhuriyetinin doğuşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 95. Yıldönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum.  '' dedi Başkan Görgülüoğlu; ” Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferinin 95. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Ulus olarak ortak hedefimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine, ilkelerine sonsuza kadar sahip çıkarak çağdaş, laik ve demokratik Cumhuriyeti her zaman korumaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal’in ilke ve devrimleri, O’nun ışığı her zaman ufkumuzu aydınlatacak, bizlere güç verecektir. Büyük zaferi Türk ulusuna armağan eden Atamızı ve kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Saygıdeğer Piraziz’li hemşerilerimizin, Aziz Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun tüm mensuplarının “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı kutluyorum.” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Piraziz'den, 30, Ağustos, Zafer, bayramı, mesajları, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı