Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 09:07 Bu haber 4909 kez okundu
 
PİRAZİZ’İN ELEKTRİK ŞEBEKESİ YENİLENDİ
Giresun İlinin muhtelif yerlerinde elektrik şebekesi yenileme çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, Piraziz İlçesinin şehir şebekesi yenileme çalışmalarını tamamladı.
PİRAZİZ Haberi
PİRAZİZ’İN ELEKTRİK ŞEBEKESİ YENİLENDİ

Piraziz Belediyesinin alt ve üst yapı çalışmalarına paralel olarak Eylül Ayı başında başlanılan elektrik şebekesi yenileme ve yer altına alma çalışmaları Ekim Ayı sonunda tamamlandı.

Açıklamada, “Yoğun bir tempo ile 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan bu çalışmalarla; 1970’li yıllarda beton ve demir direkli tesis edilen, yükleri karşılamada yetersiz olan yaklaşık 2 bin 500 metre mesafelik alandaki Piraziz İlçe Kaymakamlığı ve kamu kurumlarının bulunduğu Bahtiyar Aydın Bulvarı, Papatya Sokak, Manolya Sokak, Düz Sokak ve Şahin Sokakların elektrik şebekeleri yenilerek yer altına alınmıştır. Ayrıca bölgeye 2 adet yeni dağıtım merkezi kurularak sunulan enerjinin kalitesi arttırılmış, bulvar ve sokaklar yenilenen aydınlatılarak İlçe Merkezi geceleri de gündüz gibi ışıl ışıl bir görünüme kavuşturulmuştur. Yenilenen elektrik şebekesinin ilçe sakinlerine hayırlı olmasını diler, eski şebekeden yeni şebekeye geçiş esnasında bildirimli kısa süreli kesintiler nedeniyle göstermiş oldukları anlayıştan dolayı tüketicilerimize teşekkür ederiz” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PİRAZİZ’İN, ELEKTRİK, ŞEBEKESİ, YENİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı