Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 10:47 Bu haber 7804 kez okundu
 
Piraziz Kaymakamı Muhammed Üsame SOYSAL
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
PİRAZİZ Haberi
Piraziz Kaymakamı Muhammed Üsame SOYSAL

Muhammed Üsame SOYSAL                                                                                         
Kimdir ?                         
15 Nisan 1988 Tarihinde Adana’da doğdu. İlk ve Orta Öğretimini Adana da tamamladı. Lisans eğitimini ise 2010 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.
 
Memuriyet hayatına 2012 yılında Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. Ardından bir süreliğine yine aynı Bakanlıkta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.2015 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Hatay Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Hatay İlinde Vilayet Stajını, Osmaniye-Kadirli ve İzmir-Bayındır İlçelerinde Refiklik Stajını, Ankara İlinde ise Teftiş Stajını tamamladı. Daha sonra sırasıyla Karabük-Ovacık, Hatay-Hassa, Gaziantep-Araban, Mersin-Aydıncık, Malatya-Doğanşehir İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü.
 
Ankara’da İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen dil kursunun tamamlanması akabinde yurt dışı stajı için gönderildiği Birleşik Krallık’ta Liverpool Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. Birleşik Krallık ta bulunduğu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğunda yurt dışı stajını tamamlayarak Ülkedeki çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Kamu Yönetiminin işleyişi hakkında incelemelere bulundu.
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Piraziz, Kaymakamı, Muhammed, Üsame, SOYSAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı