Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 22:54 Bu haber 3324 kez okundu
 
Piraziz’li Sporcu Madalyaya Doymuyor
Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki önemli organizasyonları arasında yer alan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, Gaziantep’te başladı
PİRAZİZ Haberi
Piraziz’li Sporcu Madalyaya Doymuyor

28 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen şampiyonada 59 ilden 1260 erkek ve 944 kız sporcu madalya için mücadele verecek.

Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Şampiyonasında kata kategorisinde güçlü rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olan Mümin Berk Keleş altın madalya kazanmıştır. 2010 takım kata kategorisinde de İstanbul adına yarışmış ve Türkiye 3. sü olarak bronz madalya kazanmıştır.(Bu şampiyonada iki madalya kazanmıştır.)

Giresun-Piraziz’li olan, 2010 doğumlu Mümin Berk Keleş; 2015 yılında karateye başladı. Hem kata (teknik hareket çizimi) hem de kumite (dövüş) kategorilerinde yarışan ender sporculardandır. Birçok Ulusal ve Uluslararası müsabakalara katılmış ve katıldığı tüm müsabakalarda derece yaparak bu güne kadar 59 madalya kazanmıştır. Gaziantep’te yine ilk kez katıldığı Türkiye Şampiyonasında da güçlü rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Haber: www.nefsipiraziz.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Piraziz’li, Sporcu, Madalyaya, Doymuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı