Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 20:40 Bu haber 6478 kez okundu
 
Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi 2017-2018 Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Giresun Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin 2017-2018 Akademik Yıl açılış töreni, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un ve Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu'nun katılımıyla 28 Eylül 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi 2017-2018 Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Enver Sarı yaptı. Fakülte ile ilgili bir takım bilgileri aktaran Sayın Dekan, törenin düzenlenmesine katkılarından ötürü başta Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Sayın Enver Sarı’dan sonra söz alan Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgölü, Fakültenin Piraziz için önem arz ettiğini belirterek, belediyenin elindeki imkanlar dahilinde hem üniversiteye hem de öğrencilere gerekli yardımı yapmaya hazır olduğunu belirtti.

 

Daha sonra kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun sözlerine, Giresun Üniversitesi’nin son yıllarda kaydettiği aşamalara değinerek başladı. Göreve geldikleri günden bu yana üniversitenin gelişimine katkı sağlayacak bir çok çalışmayı nihayete erdirdiklerini ifade eden Rektör, kampüs alanlarıyla ilgili çalışmalara da değinerek, Güre Yerleşkesi çevresindeki bazı arazilerin üniversiteye dahil edilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını ve bunu tamamladıkları takdirde kampüsün uzun vadeli bir gelişim sahasına kavuşacağını söyledi.

Rektörün konuşmalarından sonra, Ordu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Erbil, “Kadın Sağlığı ve Sorunları” başlıklı açılış dersini verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Piraziz, Sağlık, Bilimleri, Fakültesi, 2017-2018, Akademik, Yıl, Açılış, Töreni, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı