Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 10:45 Bu haber 9321 kez okundu
 
SABRİ ÖZTÜRK'DEN ÇAY ÜRETİCİLERİNE MÜJDE!
AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, “Giresun’da çay üretiminden geçimini sağlayan üreticiler ve özel sektör çay fabrikaları için iyileştirme çalışmaları yapacağız.”
SİYASET Haberi
SABRİ ÖZTÜRK'DEN ÇAY ÜRETİCİLERİNE MÜJDE!

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, ilçe ve köy gezilerini Görele, Çanakçı ve Eynesil’de sürdürdü. Öztürk, fındık hasadının ardından üçüncü sürgün çay hasadına başlayan üreticilerin sorunlarını yerinde dinledi.

Giresun’da fındığın yanı sıra çay üretiminin de önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Öztürk, Eynesil’in Ören Beldesi’nde çay bahçesine girerek çay topladı.

Tirebolu, Güce, Görele, Çanakçı ve Eynesil ilçelerinde fındığın yanı sıra çay üretiminin de önemli bir geçim kaynağı olduğunu kaydeden Milletvekili Öztürk; “Giresun her ne kadar fındığın ön plana çıktığı bir il olsa da çay üretiminden geçimini sağlayan üreticiler de oldukça fazladır. Bu nedenle başta Eynesil olmak üzere birçok özel sektör çay fabrikalarının bulunması dikkat çekmektedir. Tirebolu’da ise ÇAYKUR’un da çay fabrikası bulunmaktadır. Bu konuda çay üreticilerimizin sorunlarını dinledik ve bu bölgede özel sektör çay işletmelerinde daha da fazla istihdamın sağlanması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

 

Kaynak Giresun İleri Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SABRİ, ÖZTÜRK'DEN, ÇAY, ÜRETİCİLERİNE, MÜJDE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı