Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 12:39 Bu haber 6973 kez okundu
 
Sivil ve Resmi Polise Ceza Yazma Yetkisi Verildi
Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından, araç sürücülerinin cezalara maruz kalmamaları için trafik kuralarına uymaları konusunda uyarıda bulunuldu.
TÜRKİYE Haberi
Sivil ve Resmi Polise Ceza Yazma Yetkisi Verildi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uyarı şöyle;
 
İçişleri Bakanlığının 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen genelge dahilinde Trafik kazalarını azaltmak ve kaza sonrası ölümleri en aza indirmek, sürücülere trafik kural ihlallerine uyma alışkanlıklarının kazandırmak amacıyla il genelinde bütün kolluk personeline (Resmi ve sivil polis) bir seferberlik ruhu ile trafik kazalarının azaltılması için etkin bir mücadele etmektir.
 
Hayata geçirilen bu uygulamanın amacı; araç kullanırken emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde araç kullanırken cep telefonu kullanımı, seyir halinde makas atma, zik-zak çizme ve şerit izleme kurallarına uyma alışkanlıklarının kazandırılması olduğu ve uymayan sürücülere tüm kolluk personeli tarafından “Kural İhlali Tespit Tutanağı” düzenlenmesi için gerekli tutanaklar dağıtımı yapılmıştır.
 
Trafik personelinin yanı sıra ilimizde tüm kolluk personeline seyir halinde yukarıda belirtilen trafik kural ihlallerini tespit etmeleri halinde araç plakalarına Trafik kural ihlal tutanağı düzenlemeye başlanılmıştır.
 
Tüm kolluk tarafından trafik kural ihlalleri yapan araçlar hakkında düzenlenen tutanaklar kontrol edildikten sonra trafik görevlileri tarafından ceza tutanağına dönüştürülüp araç sahiplerine tebligat için gönderilmeye başlanılmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sivil, ve, Resmi, Polise, Ceza, Yazma, Yetkisi, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı