Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 14:12 Bu haber 6162 kez okundu
 
ÜRETİCİ OLARAK KENDİ ÜRÜNLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM !
Doğu Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünlerde Kooperatifçilik Stratejisi Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Amazon Otelde düzenlendi.
PİRAZİZ Haberi
ÜRETİCİ OLARAK KENDİ ÜRÜNLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM !

30.11.2018 Cuma günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Giresun Amazon Otel’de Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Başkanlığında coğrafi işaretli ürünler ve kooperatifçilik konulu bilgilendirme toplantısı ve üreticilere yönelik çalıştay düzenlendi.

Toplantıya  Piraziz’in Genç girişimcilerinden ‘Fındık Harmanı Giresun’ instangram hesabında faaliyet gösteren Demet ÖZTÜRK, Damla YILDIZ, Erkan YILDIZ'da katıldı. Çalıştayın ardından Demet ÖZTÜRK Gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Demet ÖZTÜRK ; ''Çalıştaya katılım sağlayan Uzman ve Akademisyenlerin görüşleri ve bilgileri doğrultusunda Kooperatifçilik fikri ön plana çıktı. Bu doğrultuda Coğrafi Yer İşaretli olan ürünlere sahip olmanın avantajı ile Kooperatifçilikle daha etkili çalışmalar yapabiliriz.Bizler Coğrafi Yer İşareti alınmış ‘Piraziz Elması’, ‘Giresun Tombul Fındığına’ sahibiz. Bu noktada üretici olarak kendi ürünlerimize sahip çıkıp, kolektif hareket edip ticari değeri yüksek ürün olarak Türkiye piyasasına pazarlayabiliriz. İlçemizin köy ve mahallerinde  üreten kadınları bir araya getirip ilk olarak doğal gıda üretilmesi konusunda eğitim almaları sağlanmalı ikinci olarak doğal ürettikleri ürünler işlenmeli son olarak da Piraziz’li kadınların emeği hak ettiği değeri bularak pazarlanmalıdır. '' dedi. Öte yandan Toplantıda; Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, İlimizin meşhur pidesinin “Giresun Pidesi” olarak coğrafi işaret başvurusunun yapıldığı ve ilimizde farklı ürünlerin coğrafi işaretlenmesi konusunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası arasındaki istişarelerin devam ettiği bilgisi de verildi.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜRETİCİ, OLARAK, KENDİ, ÜRÜNLERİMİZE, SAHİP, ÇIKALIM, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı